Wanastowi Vjecy dobyli Košice

Legendárna česká formácia rozohnila svojou prepracovanou šou v rámci jarného turné Letíme na Wenuši fanúšikov v Košiciach a už v piatok sa predstaví v Bratislave.

Skvelá šou! Priaznivci populárnej českej skupiny Wanastowi Vjecy si na koncerte v metropole východu prišli na svoje, zostava okolo charizmatického lídra Roberta Kodyma nesklamala a odpálila všetky najväčšie hity. V takmer dvojhodinovom programe nechýbali piesne Sbírka zvadlejch rúží, Tak mi to teda nandey, Lži, sex a prachy či Bedna od whisky.

Preplnená Hala Cassosport si vystúpenie kapely v staronovom zložení užívala, keďže sa do bodky naplnil avizovaný scenár – výborný zvuk, prepracované svetelné efekty na veľkom pódiu, jedinečná videoprojekcia, ktorá každému songu dodáva originálnu audiovizuálnu podobu, a najmä vynikajúca atmosféra umocnená sebavedomým vystúpením „wanastoviek“, ktoré sa v Košiciach predstavili premiérovo. „Fakt sme si to užili a tešíme sa aj na Bratislavu, kde nás čaká verím rovnako zaplnená hala,“ poznamenal Kodym.

Úspešná formácia pôsobiaca na scéne už takmer 25 rokov predstavuje na svojom jarnom turné piesne z nového albumu Letíme na Wenuši, no hrá aj spomínané staršie skladby, ktoré si pred šnúrou hlasovaním vybrali sami fanúšikovia. V playliste sú aj skladby aktuálne neaktívnej skupiny Lucie, v ktorej Kodym pôsobil. Wanastowi Vjecy vystupujú ako štvorčlenná kapela, po odchode zakladajúceho člena P. B. CH. sa do nej vrátili Štepán Smetáček a Radek Havlíček, dve postavy z najúspešnejšieho obdobia skupiny, ktoré doplnili Roberta Kodyma a Tomáša Varteckého.

Najväčšiu slávu si kapela užívala v 90-tych rokoch, na konte má osem štúdiových albumov a na pláne ďalší, čo naznačuje obrodenie „wanastoviek“. „Opäť zažívame to, čomu sa hovorí kontinuálna dráha, teda žiadne odskakovačky, žiadne vedľajšie projekty – iba Wanastowi Vjecy. Je z nás regulárna štvorčlenná skupina, a to nám veľmi svedčí. Máme pred sebou ešte minimálne ďalších 25 rokov,“ povedal odhodlane pred začiatkom turné 45-ročný Kodym.

Koncert v bratislavskej Aegon aréne NTC sa začína v piatok 4. mája o 20.00 h. Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search