Vypredaný koncert speváckeho kvarteta nadchol aj domáce celebrity

Il Divo to poriadne rozbalili! Charizmatické spevácke kvarteto si podmanilo bratislavskú Slovnaft Arenu, keď svojim skalným fanúšikom prinieslo strhujúcu šou plnú romantických balád a pôsobivých emócií. „Ľúbim vás!“ kričal do davu temperamentný Španiel Carlos Marín, jediný slobodný spevák zo svetoznámej štvorice, a po slovensky pochválil krásu domácich žien.

Dokonalé spevácke vystúpenie svetových hviezd Il Divo pod taktovou dirigenta Simona Chalka a Štátneho komorného orchestra zo Žiliny spôsobilo mrazenie a postaralo sa o neopakovateľný zážitok. Tip top účesy a na mieru šité obleky štyroch fešákov z Il Divo boli dokonalou kulisou pre ich famózny hudobný prejav. Skĺbili operu a pop a zaspievali nielen novinky zo svojho posledného albumu Wicked Game, ale aj staršie skladby, ktorými si podmanili publikum. Skalný slovenský fanklub vstával v prvom rade zo sedačiek, tancoval a odmeňoval charizmatických umelcov nadšeným potleskom a na záver kyticami. „Rozhodli sme sa uvoľniť predné sedadlá pre fanklub, našich hostí a generálnych partnerov pozvať do VIP lounge. Keď som videla fanúšičky ako si užívajú koncert, mala som až zimomriavky,“ prezradila organizátorka bratislavského koncertu Il Divo Valéria Mudriková z agentúry Vivien.

Dvojhodinové predstavenie zavŕšili Il Divo rozlúčkovou piesňou Time to say Goodbye. David Miller sa ponáhľal na hotel, Carlos Marín a Urs Bühler mali súkromné plány, Francúz Sébastiena Izambarda zavítal aj do VIP zóny, kde čakalo mnoho hostí. Nablýskaný outfit z pódia vymenil za kovbojské čižmy a klobúk, rozdal autogramy a ochotne pózoval na spoločných fotografiách.

„Toto je úžasné! Užil som si dnešnú šou, publikum na Slovensku je veľmi príjemné, nechali nás dospievať a potom mohutne tlieskali. Každý deň si opakujem, aký som šťastný, že robím prácu, ktorá ma napĺňa,“ prezradil charizmatický Sébastian, ktorý si po príchode stihol užiť pohár červeného vína a nasať úžasnú atmosféru. Priateľský a vtipný spevák vyzradil, že cesty ho neotravujú, no teraz najčastejšie lieta za svojimi malými deťmi, s ktorými chce tráviť čo najviac času. V nových mestách objavuje reštaurácie a pamiatky, miluje spa a je vášnivým tenistom. „Milujem vystúpenia, na pódiu sa cítim ako doma.“

V lóži nad Slovnaft Arenou sa stretlo mnoho tvárí slovenskej smotánky, ktorí si užili dokonalý výhľad a po koncerte aj prítomnosť Francúza zo slávneho kvarteta. „Bolo to perfektné. Počuť takéto hlasy je ojedinelé, odovzdávali energiu, bolo úžasné ich sledovať, “ vyznala sa herečka Michaela Čobejová, ktorá si vystúpenie vychutnala v Bratislave po druhý raz. Nadšenie neskrýval ani herec Jozef Vajda, ktorému sa zapáčil najmä spôsobom, akým skupina predstavuje operu širokému publiku: „Som rád, že vďaka Il Divo sa opera dostane k širokým masám a verím, že ľudia začnú chodiť na operu aj u nás. Bol to zážitok!“ Moderátorka Adriana Kmotríková, prezradila, že ich hudbu počúva celé roky. Herečka Zdena Studenková bola z koncertu nadšená a nebránila sa ani spoločnej fotografii s popovým spevákom, ktorý ako jediný zo skupiny nemá tradičné hudobné vzdelanie.

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search