Úspech aj za hranicami – Celeste Buckingham

Viac ako päť miliónov vzhliadnutí na hudobnom serveri YouTube, štrnásť týždňov na popredných priečkach oficiálnej hitparády najhranejších českých a slovenských piesní v rozhlasovom éteri, a teraz nominácia na ceny MTV EMAs 2012 v kategórii Best Czech/Slovak Act. Taká je bilancia piesne len sedemnásťročnej Celeste Buckingham, ktorá žne so svojím hitom Run Run Run úspechy najnovšie aj v krajinách Blízkeho východu a Severnej Afriky.

Ako hudobný doprovod pre svoj septembrový teaser si skladbu do svojho vysielania zaradila nezávislá pan-arabská satelitná televízna stanica MBC 2 zo skupiny MBC GROUP a množstvo Celestiných poslucháčov sa tak rozšírilo o fanúšikov z Egypta, Maroka, Tunisu, Turecka, Saudskej Arábie a ďalších blízkovýchodných krajín, ale i z Maďarska a Poľska, kde sa Celeste so svojou doskou Don’t Look Back tiež chystá preraziť.

Celeste Buckingham žije svoj americký sen. Na jeho počiatku pri tom bola zdrvujúca kritika počas jedného z kastingových kôl druhej série Česko-Slovenskej Superstar, do finále ktorej síce na veľké prekvapenie skeptickej poroty postúpila, vzápätí však bola vyradená a zabudnutá ako desiatky ďalších viac či menej talentovaných finalistov. Nie však na dlho. Na vrchné priečky hitparád ju katapultoval už pilotný singel Nobody Knows. Druhý song z debutu Don´t Look Back, energická skladba Run Run Run, ktorú zložila spolu so svojimi producentmi Martinom Šrámekom a Andrejom Hruškom, sa postarala doslova o senzáciu.

Iba sedemnásťročná brunetka je od mája najhranejšou speváčkou česko-slovenského rozhlasového éteru. A teraz tiež jedinou ženskou interpretkou nominovanou na MTV EMAs 2012 v kategórii Best Czech/Slovak Act. Fenomenálna šou najlepšej hudobnej televízie na svete, počas ktorej budú rozdané ceny najobľúbenejším európskym umelcom, sa uskutoční v nemeckom Frankfurte v nedeľu 11. novembra 2012. O tom, kto na nej bude hájiť hudobnú scénu oboch kedysi zjednotených krajín, sa ale rozhoduje už teraz.

Hlasovanie prebieha od pondelka 17. septembra do nedele 14. októbra na cz.mtvema.com.

Adriana Čahojová

Poslal(a) ~

Ako 13-ročná pozerala správy v telke, a zrazu si uvedomila, že chce byť novinárkou. V tej chvíli Vesmír povedal: "As you wish, babe!" O sedem rokov neskôr sa rozhodla to MAKE HER DREAM COME TRUE - začala študovať žurnalistiku. Prišla práca bulvárnej redaktorky v denníku Plus Jeden deň, vďaka ktorej zažila na vlastnej koži "deň, kedy sa narodili noviny". Z bulváru ušla a už chcela byť len seriózna a poslušná :) Vybrala si moderovanie správ v Slovenskom rozhlase. Potom si pre zmenu nechávala platiť za to, že chodila do kina. Odvtedy miluje prácu filmovej recenzentky a odvtedy každý dobrý film ALWAYS MAKEs HER DAY. Neskôr sa rozhodla TO MAKE A DECISION - zanechať prácu novinárky a začať zastupovať umelcov - pomáhať im TO MAKE A START a TO MAKE A NOISE :) Popri tom píše pre MAKE. Aby novinárka v nej ostala živá. Aby si mohla prostredníctvom svojho vysnívaného písania TO MAKE HER DAY - every day...

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search