Úspech aj za hranicami – Celeste Buckingham

Viac ako päť miliónov vzhliadnutí na hudobnom serveri YouTube, štrnásť týždňov na popredných priečkach oficiálnej hitparády najhranejších českých a slovenských piesní v rozhlasovom éteri, a teraz nominácia na ceny MTV EMAs 2012 v kategórii Best Czech/Slovak Act. Taká je bilancia piesne len sedemnásťročnej Celeste Buckingham, ktorá žne so svojím hitom Run Run Run úspechy najnovšie aj v krajinách Blízkeho východu a Severnej Afriky.

Ako hudobný doprovod pre svoj septembrový teaser si skladbu do svojho vysielania zaradila nezávislá pan-arabská satelitná televízna stanica MBC 2 zo skupiny MBC GROUP a množstvo Celestiných poslucháčov sa tak rozšírilo o fanúšikov z Egypta, Maroka, Tunisu, Turecka, Saudskej Arábie a ďalších blízkovýchodných krajín, ale i z Maďarska a Poľska, kde sa Celeste so svojou doskou Don’t Look Back tiež chystá preraziť.

Celeste Buckingham žije svoj americký sen. Na jeho počiatku pri tom bola zdrvujúca kritika počas jedného z kastingových kôl druhej série Česko-Slovenskej Superstar, do finále ktorej síce na veľké prekvapenie skeptickej poroty postúpila, vzápätí však bola vyradená a zabudnutá ako desiatky ďalších viac či menej talentovaných finalistov. Nie však na dlho. Na vrchné priečky hitparád ju katapultoval už pilotný singel Nobody Knows. Druhý song z debutu Don´t Look Back, energická skladba Run Run Run, ktorú zložila spolu so svojimi producentmi Martinom Šrámekom a Andrejom Hruškom, sa postarala doslova o senzáciu.

Iba sedemnásťročná brunetka je od mája najhranejšou speváčkou česko-slovenského rozhlasového éteru. A teraz tiež jedinou ženskou interpretkou nominovanou na MTV EMAs 2012 v kategórii Best Czech/Slovak Act. Fenomenálna šou najlepšej hudobnej televízie na svete, počas ktorej budú rozdané ceny najobľúbenejším európskym umelcom, sa uskutoční v nemeckom Frankfurte v nedeľu 11. novembra 2012. O tom, kto na nej bude hájiť hudobnú scénu oboch kedysi zjednotených krajín, sa ale rozhoduje už teraz.

Hlasovanie prebieha od pondelka 17. septembra do nedele 14. októbra na cz.mtvema.com.

Poslal(a) ~

Ako 13-ročná pozerala správy v telke, a zrazu si uvedomila, že chce byť novinárkou. V tej chvíli Vesmír povedal: "As you wish, babe!" O sedem rokov neskôr sa rozhodla to MAKE HER DREAM COME TRUE - začala študovať žurnalistiku. Prišla práca bulvárnej redaktorky v denníku Plus Jeden deň, vďaka ktorej zažila na vlastnej koži "deň, kedy sa narodili noviny". Z bulváru ušla a už chcela byť len seriózna a poslušná :) Vybrala si moderovanie správ v Slovenskom rozhlase. Potom si pre zmenu nechávala platiť za to, že chodila do kina. Odvtedy miluje prácu filmovej recenzentky a odvtedy každý dobrý film ALWAYS MAKEs HER DAY. Neskôr sa rozhodla TO MAKE A DECISION - zanechať prácu novinárky a začať zastupovať umelcov - pomáhať im TO MAKE A START a TO MAKE A NOISE :) Popri tom píše pre MAKE. Aby novinárka v nej ostala živá. Aby si mohla prostredníctvom svojho vysnívaného písania TO MAKE HER DAY - every day...

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search