Premiéra JUST DANCE roztancovala celú novú scénu!

Tanečná šou Just Dance – Dobrý večer Broadway!, ktorá mala premiéru na doskách bratislavského Divadla Nová scéna 20. septembra, roztancovala publikum! Štrnásť profesionálnych tanečníkov predviedlo prostredníctvom tanca majstrovskú ukážku emócií, sexi tanečníčky Katarína Štumpfová, Natália Glosíková, Ivana Surovcová, Veronika Ferancová si svojimi zvodnými pózami podmanili celé divadlo. Dokonalou bodkou boli vystúpenia špeciálnych hostí z hudobnej a tanečnej brandže, medzi nimi kubánska speváčka Glenda Lopez Exposito a sexi skupina Ladylicious!

Prepracované choreografie, výborná hudobná skladba a dokonalé vystúpenie štrnástich profesionálnych tanečníkov, ktorí dvojhodinové predstavenie tancujú naplno od prvých tónov až po záverečnú skladbu, to je Just Dance. Autorka tanečnej šou Katarína Štumpfová neskrývala po premiére svoju radosť: „Je to náročné predstavenie, ale som veľmi šťastná a vďačná mojim tanečníkom, bez ktorých by som to nezvládla. Som veľmi rada, že sme mohli na pódiu dať priestor aj hudobným hosťom.“

Na premiére Just Dance zahrali naživo Miloš Suchomel s Pavlom Berezom a Petrom Reitlom, ktorí doprevádzali aj hudobné číslo kubánskej speváčky Glendy Lopez Exposito. Exotická umelkyňa s podmanivým hlasom sa nebránila ani krokovým variáciám s tanečnými profesionálmi a na pódiu sa cítila ako ryba vo vode: „Bolo to úžasné! Tanečníci sú skvelí, chcela by som chodiť na hodiny tanca.“ Priebeh šou v napätí očakával aj producent šou Jozef Jopo Poláček. „Bol som nervózny, aby všetko dopadlo tak, ako má. Tanečníci podali fantastický výkon a aj vystúpenia špeciálnych hostí boli vynikajúce. V priebehu šou budú vystupovať aj ďalší hudobní či hereckí hostia,“ poodhalil Jopo.

Just Dance servíruje všetky druhy tanečných štýlov, ponúka pohľad na tanec a drinu, ktorá sa za ním skrýva. Zároveň prezentuje jeho čaro, ktoré mu dovoľuje ukázať všetky pocity prostredníctvom tanečných pohybov. V tanci sa ukrýva bolesť, sklamanie, láska, opar zamilovania, plač, neha, rozhorčenie, hádka, milovanie… Tanečník Matej Chren však potvrdil, že s hereckými etudkami sa museli profesionáli s tanečného parketu popasovať. „V tanci musí byť aj kúsok herectva, veľmi nám pomohol Karol Vosátko, ktorý nás pri takýchto choreografiách usmernil a poradil,“ prezradila tanečníčka Ivana Surovcová, ktorú na pódiu vedie jej brat Tomáš.

Pôsobivé sexi choreografie nabité sexepílom umocňuje takmer šesťdesiatka dráždivých kostýmov. Primabalerína v latexe, rockové princezné, dámy z 30. rokov, tanečníci v oblekoch i španielski toreadori s odhalenou hruďou, tanečná šou poteší oko každého diváka. Projekt dáva priestor tancu, nie hovorenému slovu, preto je jedinečný. „Som rád, že je v ponuke divadla niečo, kde netreba riešiť svetové problémy. Je niekedy príjemné dívať sa na krásne veci, počúvať krásnu hudbu a nič neriešiť. Zdvíhalo ma to zo sedačiek, ale na premiére som pozoroval najmä ľudí v hľadisku, snažil som sa vycítiť, či sa im to páčilo,“ prezradil riaditeľ Divadla Nová scéna Juraj Ďurdiak. Niekoľkominútové standing ovation, kytice kvetov a nadšené reakcie publika boli dostatočnou odpoveďou na prvú premiéru novej divadelnej sezóny.

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search