Pozrite si najpomaljšie Porsche 911 na svete

Za použitia ULC technológie (ultra light contruction) vytvoril Hannes Langeder zo susedného rakúska, zatiaľ najpomaljšie Porsche 911 na svete. Poďte sa naň pozrieť.

Ferdinand GT3 RS síce vyzerá ako Porsche roadster, no ako sami určite viete, zdanie niekedy skutočne dokáže klamať. Ani nevieme, či to môžeme nazvať automobilom, vzhľadom na fakt, že táto vec ani nemá motor, no rozhodne ho autor poňal zaujímavo. “Autíčko” váži neuveriteľných 99,63 kg, čo je rozhodne menej ako váha najmenších pracovných vozidiel, čo však znamená, že všetky “nepotrebné” komponenty boli vynechané. Kostra tohto autíčka je vytvorená z plastových rúr a kolesá sú tak úzke, že by ste ich radšej nepoužili ani na bicykel.

Zlatá fináln úprava síce vyzerá pôsobivo, no keď sa pozriete bližšie zistíte, že sú to len lepiace pásky namaľované na zlato.

Svetovo najľahšie a najpomaljšie Porsche si môžete ísť porzieť do Múzea Umenia Lentos v Linz-i, v Rakúsku.

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search