Stalo sa ti niečo o čo sa chceš podeliť, alebo len máš veľmi dobrú fantáziu a píšeš pekné príbehy? Neváhaj a pošli nám svoj článok, ktorý zaradíme do rubriky “Vaše príbehy”.

Zopár pravidiel pre písanie článkov.

Dôležité je, aby bol článok pútavý, mal svoj dej a v neposlednej rade, ak ide o reportáž, alebo niečo podobné, je nutné aby odrážal fakty.

Pokiaľ ide o fikciu a teda o nejaký vymyslený príbeh, pokiaľ je založený na skutočnosti, skús zmeniť mená protagonistov, aby neboli osoby v príbehu rozpoznateľné, alebo aby sa v ňom nenašli. Ak sa tak stane, je možné, že by sme museli článok na ich žiadosť zrušiť.

Ku každému príbehu prilož obrázok, ktorý si myslíš, že vystihuje danú tému. Ten sa totiž potom použije ako hlavný titulný obrázok, podľa ktorého bude článok rozpoznateľný. V prípade, že nebude dostatočne veľký, skúsime nájsť adekvátnu náhradu, ktorá bude tématicky vyhovať príbehu.

Oceňovanie a platby za publikované články

V prípade, že je tvoj článok alebo príbeh dostatočne dlhý a má skutočne výborný dej, môže sa stať, že ťa budeme kontaktovať, aby sme ti ponúkli honorár za daný príbeh. V takomto prípade však treba splniť niekoľko podmienok, ktoré sú veľmi jednoduché.

  1. článok nemôže byť publikovaný nikde inde, ani na súkromnom blogu, ani v inom médiu
  2. článok musí obsahovať konkrétne meno autora a nie je ho možné publikovať pod pseudonymom
  3. článok musí spĺňať štandardy minimálne dvoch normostrán písaného textu.

V prípade, že splníš všetky podmienky, môžeš za svoj príspevok získať od 5 do 25 €, podľa kvality článku.