Nevedomí – keď je lepšie nič nevedieť

Planéta Zem ostala niekoľko desaťročí po invázii mimozemšťanmi opustená. Jack Harper je jedným z posledných ľudí, ktorí ju obývajú – žije vo výskumnej veži spolu so svojou milenkou Victoriou. Súčasťou jeho práce je získať posledné prírodné zdroje Zeme – hlavne vodu. So zvyškom civilizácie je dvojica spojená pomocou audiovizuálneho prenosu. Ich misia končí o dva týždne a majú sa pridať k zvyšku obyvateľstva, ktoré je presídlené na mesiaci Titan. Jacka však trápia zvláštne sny, v ktorých sa vracia do obdobia spred invázie – prečo pociťuje toľko lásky k neznámej žene z vrcholu Empire State Building?

Preniesť sa v čase do budúcnosti, kedy na Zemi je minimum života a všetko sa odohráva v priestoroch, ktoré kedysi boli mestami nie je vo filmovom priemysle nič prevratné. Príchod budúcnosti, iných bytostí čo sa snažia ovládnuť planétu a tak podobne – toho by sme z hollywoodskej produkcii videli už veľa. Obrátiť však dej tak, aby človek mal sám pocit, že nie je všetko úplne s kostolným poriadkom je však niečo iné. Keď sa Jack dostane do zajatia “Čističov” (ako ich nazývajú), zistí, že nie je všetko úplne tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

So začiatkom misie mu bola vyčistená pamäť, aby nevedel, čo všetko sa v jeho živote udialo a aby sa vedel plno venovať svojej práci. Nevedel však, že išlo o úplne iný dôvod a keď sa mu začnú čiastočne vracať spomienky v podobe snov, veci začnú naberať úplne iný spád.

Oblivion (USA, 2013, 126 min.)
Réžia: Joseph Kosinski.
Námet: Joseph Kosinski, Arvid Nelson – komiks.
Scenár: Joseph Kosinski, Karl Gajdusek, Michael Arndt.
Kamera: Claudio Miranda.
Strih: Richard Francis-Bruce .
Hudba: Anthony Gonzalez.
Hrajú: Tom Cruise, Morgan Freeman, Andrea Riseborough, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau, Melissa Leo

Nevedomí – keď je lepšie nič nevedieť
7.8 Hodnotenie
Príbeh7.5
Postavy8.5
Hudba4.5
Efekty6.5
Dojem8

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search