Neskutočne skutočné miniatúry

Keď sa pozriete na obrázky v galérii k článku, zistíte, že to čo sa Vám zdá na prvý pohľad ako dokonalá fotogafia z nejakého snového miesta, kam by ste najradšej hneď išli a oddychoval, nie je až tak úplne reálna destinácia. Aj tak sa dá robiť umenie, ktorému sa venuje Matthew Albanese.

Matthew Albanese vo svojej obývačke vytvára neskutočné umelecké diela tým, že tvorí miniatúry, ktoré sú tak reálne až z toho mrazí. V jeho vlastnej obývačke, kde má štúdio, sa tak čas od času nedá poriadne ani pohnúť, keďže vytvorenie takéhoto dielka trvá aj 700 hodín.

Že by ste chceli vedieť, ako to robí? Matthew používa na tvorbu len dostupné materiály ako cukor, čokoláda a z času na čas nejaké tie pštrosie časti. Jeho zmysel pre detail je tak vypracovaný, že dokonca vytvoril reálne vyzerajúce koraly na falošnom dne oceánu. Na to aby takýto koral vytvoril použil vlašské orechy, vosk zo sviečok, drôt, trblietk, škrupiny arašídov, stlačený mach, zubné pasty, figy, perie a čokoládu. Na oceán použil akrylový záves, ktorý zavesil na plexisklo. Použil umelú hmlu na ktorú videoprojektorom premietal podvodné svetlo.

Viac info o tomto umelcovi nájdete na www.matthewalbanese.com.

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search