Connect with us

Lifestylový magazín MAKE.sk

Neskutočne skutočné miniatúry

Svet v obrázkoch

Neskutočne skutočné miniatúry

Keď sa pozriete na obrázky v galérii k článku, zistíte, že to čo sa Vám zdá na prvý pohľad ako dokonalá fotogafia z nejakého snového miesta, kam by ste najradšej hneď išli a oddychoval, nie je až tak úplne reálna destinácia. Aj tak sa dá robiť umenie, ktorému sa venuje Matthew Albanese.

Matthew Albanese vo svojej obývačke vytvára neskutočné umelecké diela tým, že tvorí miniatúry, ktoré sú tak reálne až z toho mrazí. V jeho vlastnej obývačke, kde má štúdio, sa tak čas od času nedá poriadne ani pohnúť, keďže vytvorenie takéhoto dielka trvá aj 700 hodín.

Že by ste chceli vedieť, ako to robí? Matthew používa na tvorbu len dostupné materiály ako cukor, čokoláda a z času na čas nejaké tie pštrosie časti. Jeho zmysel pre detail je tak vypracovaný, že dokonca vytvoril reálne vyzerajúce koraly na falošnom dne oceánu. Na to aby takýto koral vytvoril použil vlašské orechy, vosk zo sviečok, drôt, trblietk, škrupiny arašídov, stlačený mach, zubné pasty, figy, perie a čokoládu. Na oceán použil akrylový záves, ktorý zavesil na plexisklo. Použil umelú hmlu na ktorú videoprojektorom premietal podvodné svetlo.

Viac info o tomto umelcovi nájdete na www.matthewalbanese.com.

Komentáre

More in Svet v obrázkoch

Populárne

Advertisement
Na vrch