Najväčšie európske turné Alexandrovcov štartuje už v sobotu

Ruský armádny súbor Alexandrovci v sobotu odpáli svoje historicky najväčšie turné v Európe. Jeho súčasťou sú koncerty v Českej republike a na Slovensku. Spolu absolvujú 28 koncertov v priebehu necelého mesiaca a precestujú viac, než tisíc kilometrov. 120-členné hudobné teleso, ktoré už koncertovalo na celom svete tak v rámci týchto dvoch krajín na vlastné oči uvidia desaťtisíce fanúšikov typických ruských piesní, ale aj moderných songov, v prevedení tejto legendárnej formácie a ich hostí.

V sobotu 12. mája sa Alexandrovci predstavia na úvodných dvoch koncertoch v priebehu jedného dňa v Prahe, pokračujú do Pardubíc, Liberca, Jihlavy, Karlových Varov, Tábora, Českých Budejovíc, Plzne, Ústí nad Labem, Olomouca, Zlína, Ostravy a českú časť turné zakončia 26. mája dvomi koncertami v Brne. Okrem Prahy a Brna odohrajú dva koncerty aj v Českých Budejoviciach a Ostrave. Slovenskú časť turné odštartujú už o deň neskôr v Žiline a ukončia 8. júna v Prievidzi. V rámci slovenskej časti koncertnej šnúry sa dvakrát v jeden deň predstavia len v Bratislave. Súčasťou hudobnej cesty Alexandrovcov naprieč Československom budú aj rôzni hostia, ktorí spolu s nimi vystúpia na jednom pódiu. V Žiline, Prešove, Brezne, Skalici, Nitre a v Bratislave sa spolu s nimi predstaví Bára Basiková, vo Zvolene, Banskej Bystrici, Prievidzi a v Nových Zámkoch vybehne na pódium aj ruská omladina s názvom Alexandrov Park a Bratislavské koncerty oživí aj Martin Chodúr. Najväčším lákadlom však zrejme bude absolútna svetová premiéra spojenia Alexandrovcov spolu so 100-členným Cigánskym orchestrom z Budapešti, kde sa na jednom pódiu objaví viac, než 220 umelcov. „Alexandrovci sú na Slovensku veľmi obľúbení a v minulých rokoch mali koncerty beznádejne vypredané. Chceli sme ich fanúšikom ponúknuť ešte väčší hudobný zážitok, a preto sme sa rozhodli pre exkluzívne spojenie týchto dvoch súborov. Bude to naozaj veľkolepý zážitok,“ povedal organizátor časti slovenského turné Rudolf Héger na margo tohto svetového hudobného unikátu.


Slovenské turné Alexandrovcov:

27. 5. – Zimný štadión ŽILINA – o 19:00
29. 5. – Mestská športová hala PREŠOV – o 19:00
30. 5. – Zimný štadión BREZNO – o 19:00
31. 5. – Zimný štadión SKALICA – o 19:00
1. 6. – Amfiteáter NITRA – o 19:00
2. 6. – Incheba expo aréna BRATISLAVA – o 15:00 a 20:00
4. 6. – Futbalový štadión NOVÉ ZÁMKY – o 20:00
6. 6. – Zimný štadión ZVOLEN – o 20:00
7. 6. – Zimný štadión BANSKÁ BYSTRICA – o 20:00
8. 6. – City Aréna PRIEVIDZA – o 19:00


Hostia:

BÁRA BASIKOVÁ (Žilina, Prešov, Brezno, Skalica, Nitra a Bratislava)
ALEXANDROV PARK (Zvolen, Banská Bystrica, Prievidza, Nové zámky)
MARTIN CHODÚR (Bratislava)
100-ČLENNÝ CIGÁNSKY ORCHESTER (Nové zámky)

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search