Kiež by sme len vedeli, čo chceme!

Každá žena chce vždy to čo nemá. Niekedy sa ale stane, že je spokojná s tým čo má. Ale ako to dosiahnuť? Máme čakať na princa na bielom koni, alebo máme byť spokojné aspoň s tým “koňom”, keď princ je v nedohľadne? Určite nie. Nemôžeme ostať vo vzťahu ak si hovoríme : “Ono sa to určite časom zmení!, On sa určite zmení!, Je to fajn ale…” Prečo ostávať v takomto vzťahu? Nebolo by jednoduchšie nájsť si niekoho iného? Samozrejme, že by bolo. Ale my ženy sa musíme ešte trochu potrápiť, kým povieme definitívne – koniec!

Najčastejším dôvodom je, že si nechceme priznať, že už to neklape. Povieme si, že to predsa nie je až také zlé, občas sa pohádať, tak minimálne raz za deň, sex už nie je každý deň a tráviť večer pri sledovaní televízie 6 dní v týždni je fajn. Omyl. Toto je život aký chceme? Pohádať sa za každú malichernosť, mať sex s povinnosti raz za týždeň a dobrovoľne sedieť doma každý večer ako manželský pár po 30 rokoch manželstva? Je čas povedať si dosť a ukončiť tento nefungujúci vzťah.


Ďalším dôvodom je, že ste si už naňho zvykli. Zažili ste spolu krásne nezabudnuteľné chvíle, ste si vo všetkom podobní, máte rovnaké záujmy, vždy si máte čo povedať. Ale je tam ešte láska? Nie je to už len zo zvyku? Veď všetky tieto veci sú síce pekné, ale keď sa zamyslíte neostali ste už len dobrí kamaráti a láska je už aká si druhoradá? Áno, poviete si, že zamilovanosť už vyprchala vy ste v harmonickom vzťahu, kde všetko klape, ale je to skutočne tak? Nepristihnete sa pri tom, ako si predstavujete, opäť chvíle ako ste boli zamilovaná a mali hlavu v oblakoch? Ak sa ani po opätovných pokusoch váš vzťah nedostal do zamilovaných začiatkov, je čas povedať si zbohom a ostať veľmi dobrými kamarátmi, ktorými vlastne už ste.

A prichádzame k dôvodu, vy a vaše sebavedomie. Strach zo samoty, nás vedie k pocitu, že radšej ostaneme vo vzťahu s ním, ako byť sama. Strach z toho, že sa nikto lepší nenájde, nebude nás chcieť a my ostaneme samé. Komu zavoláme keď sa nám pokazí auto? S kým pôjdeme v sobotu večer do kina, keď všetky naše kamarátky nebudú môcť? S kým pôjdeme na letnú dovolenku? No veď predsa s ním, na to ho máme. Opäť ďalší omyl. Zatiaľ čo trávime čas s ním aby sme neboli samé, strácame čas na skutočný vzťah, v ktorom budeme naozaj šťastné. Takže milé dámy, odhodlajte sa a vezmite svoj život do vlastným rúk.

Ktorá z nás si nepoložila otázku, nájdem toho pravého? Oplatí sa čakať? Po pravde, možno ani nie. Ale ja verím, že tam niekde “ten pravý” je. Neoplatí sa skúsiť čakať či niekde je? Preto naňho nečakajme v nefungujúcom vzťahu, ale žime svoj život naplno a on určite príde.

Poslal(a) ~

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search