Keď vám prídu nápady a chcete osloviť čo najširšie publikum

O tom, ako HBO vytvorilo seriál, ktorý prekonal očakávania a dostal sa na zoznam tých najhorších a to hneď po prvej sérii.

Gotham opustil Batman, zostala po ňom len veľká diera a zločiny “potiera” detektív, ktorý si založil vlastnú bezpečnostnú agentúru – Vrany. Mimo toho má multimiliardár Wanne aj sesternicu, ktorá tragicky prišla o svoju sestru, keď ju nevedel Batman zachrániť. Teda, vlastne keď si myslel, že ich zachránil, avšak nie tak úplne.

Tu sa dostávame k zápletke, teda k tomu, ako vznikla Batwoman. Dievča, ktoré prišlo o svoju sestru a vinilo z toho Batmana. Nakoniec zistila, že celú dobu si to Batman vyčítal, pretože to bola aj jeho rodina, ktorú sa mu nepodarilo zachrániť. Faktom však je, že sestra hlavnej hrdinky tejto zvláštnej adaptácie, žiaľ, prežila a dostala sa k človeku, čo ju psychicky zmenil. Takže sa z milého dievčatka stáva hlavná negatívna postava a súper pre Batwoman.

Aby to všetko ešte malo aj ten rozmer pre širšie publikum, mali by sme pripomenúť fakt, že neprejde ani 20 minút prvého dielu a už zistíte, že hlavná hrdinka je vlastne lezbička. Lezbička, ktorá je na vojenskej škole, kde ju pristihnú s jej láskou, ktorá – aby si zachránila kožu – poprela svoju homosexualitu. Takže po niekoľkých rokoch, čo sa vráti, sa hlavná hrdinka dozvedá, že jej najväčšia láska je ešte aj vydatá. Za muža.

Prejdime však od kritiky k tomu, čo je vlastne na danom seriáli tak “super”? Snažili sme sa nájsť niečo pozitívne, čo by sme vypichli, ale okrem vtipných komentárov, ktoré sú v podobe nejakého voicoveru z rozhlasovej stanice, ktorá sa premanentne pýta Gothamu, kde vôbec Batman je, prípadne vtipne komentuje nepodarky, ktoré vyrobila Batwoman.

Ak sa teda skúsime zamerať skôr na to, koho obsadili do hlavnej úlohy a čo sa stalo, keď hneď v druhej sérii svoje rozhodnutie zmenili a nahradili ju. Či v tom má prsty Netflix, ktorý všade nahrádza ľudí za ľudí tmavšej pleti. Ak by sme teda chceli byť korektný, je to fakt na zamyslenie.

Ruby Rose, ktorá stvárnila postavu Batwoman v prvej sérii, totiž hneď po skončení natáčaní prvej série oznámila svoj odchod, takže ju museli vymeniť. Dôvody sa rôznia a aj keď sa písalo o tom, že údajne práve Ruby Rose nebola spokojná na filmovačkách a tak sa rozhodli, že to bude to najlepšie, čo pre show môžu spraviť.

Neskôr sa samotná Ruby rozhovorila, že jej skutočným dôvodom bolo jej zranenie, ktoré utrpela pri natáčaní scény s kaskadérom, kedy jej takmer prerušili miechu, na čo musela v roku 2019 podstúpiť operáciu, kde sa snažili napraviť jej chronickú bolesť.

Ako sama uviedla, tak jej k tomuto rozhodnutiu pomohla aj začínajúca pandémia Koronavírusu, kedy boli všetci od seba separovaní a zároveň tak mohla s čistou hlavou premýšľať nad tým, že sa dá dokopy po svojej zdravotnej stránke. Takže ak sa vám náhodou bude páčiť tento seriál, pripravte sa, že nám Batwoman v druhej sérii trošku stmavne. Nahradí jú Javicia Leslie.

Poslal(a) ~

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search