Každý obal si zaslúži poriadne stlačenie

Znie to absurdne: stláčaním obalov sa ešte nikto eko hrdinom nestal, však? Ale hrdinov robia aj takéto drobné kroky. Skúšajte rôzne stratégie, ako čo najdokonalejšie poskladať rôzne typy obalov, a možno vás to dokonca začne baviť ako mňa 😊

Tu je niekoľko dobrých dôvodov:

  • Ak sú kontajnery plné, je väčšia šanca, že ľudia do nich budú hádzať svoje vrecia menej pozorne a vietor môže rozfúkať odpad po okolí.
  • Pri zle stlačených obaloch prevážajú smetiari hore dole vzduch, zbytočne sa zaťažuje infraštruktúra a míňa benzín.
  • Pri stláčaní odpadov sa môžeš odreagovať – poskáč po plastovej fľaši, zaži si uspokojivý pocit z dobre poskladaného tetrapak obalu od mlieka.
  • Trénuj svoje tetris schopnosti pri snahe čo najlepšie usporiadať odpad tak, aby si nemusel vynášať kôš tak často.
  • A osobný príbeh na záver: minule som po ceste domov začala zbierať fľaše a plechovky, ktoré ležali pozdĺž cesty. Viaceré boli dokonale zlisované, keďže po nich denne prejde množstvo áut a zjavne tam boli už roky. Vďaka tomu som ich do jedinej tašky zmestila cez 50. Až tam som zistila, aké rezervy mám zatiaľ v mojich stláčacích schopnostiach 😊

Fascinuje ma príroda a jej fungovanie, preto považujem za najdpostatnejšie tie eko aktivity, ktoré chránia a podporujú biodiverzitu. Snažím sa zdieľať tipy na prvé malé kroky, ktoré môže spraviť každý aby pomohol našej planéte.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search