Jedlo na prvom mieste

Zamysleli ste sa nad tým aký obrovský vplyv na naše telo majú potraviny, ktoré jeme? Ako strava zásadným spôsobom ovplyvňuje stav tela a mysle?

Verím, že mnohí z vás ste si našli svoje obľúbené donáškové reštaurácie, ktoré vás zachránili medzi pracovnými online mítingami a zároveň ste si pochutili na obľúbenom jedle.

Nájsť tú správnu rovnováhu v zabezpečení zdravej stravy spomedzi ponuky donášok a doma vareným jedlom aj z pohľadu environmentálnej udržateľnosti, môže byť celkom výzva.

Obaja s manželom pracujeme z domu, v čase keď boli všetky školy zavreté, bolo treba variť oveľa viac, mala som pocit, že stále je niekto hladný a dochádzali mi nápady na rýchle a chutné recepty.

Musím priznať, že pri pomyslení, že zas treba niečo uvariť, sa vytratila radosť z varenia. Výber donášok bol pre nás obmedzený. Malým sviatkom bola ceste do Bratislavy, keď som vyzdvihla sushi alebo polievku Pho.

Niekedy v tomto čase prišli naše deti s nápadom spraviť si obed „Bez servítky“ u nás doma 😊. Každý deň varil niekto iný (ja, manžel, 2 deti), a musím povedať, že to bola iná výzva, nechať 8 ročného syna uvariť špagety s omáčkou z čerstvých paradajok (famózny recept zdieľam nižšie). Súčasťou bolo prestrieť stôl, pekne sa obliecť, normálne som mala na chvíľu pocit, akoby sme si zašli na večeru do dobrej reštaurácie.

Hlavne to bola príležitosť spomaliť, vychutnať si jedlo a prestať myslieť na prácu.

Tu je niekoľko mojich dôvodov:

  • Uprednostňujem reštaurácie, ktoré mi jedlo privezú v eko obaloch.
  • Vyberám si čo najlepšiu kvalitu potravín a radšej ušetrím na kvantite.
  • Prijímam plnú zodpovednosť za to, čo nakupujem a koľko odpadu vyprodukujem. A pokiaľ je to možné, snažím sa ho eliminovať na minimum.
  • Overené recepty na rýchle, zdravé a chutné jedlá z pohodlia domova:

Poslal(a) ~

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search