Filmy nášho detstva

Kto vám kedy pomôže získať viac informácií o vašich a našich kultových filmoch, ako práve Netflix vo svojom novom seriáli? Predpokladám, že asi nik, pokiaľ nie je nejaké výročie, však?

Netflix priniesol však zaujímavý seriál s názvom Filmy nášho detstva (Movies that made us), v ktorom za pomoci hlavných aktérov (hercov, producentov, režisérov či scenáristov), rozpráva príbehy, ktoré by ste len ťažko mohli zistiť.

Pretty Woman, alebo 3000?

Pôvodný názov, kultovej snímky, bol 3000. Údajne to mala byť cena za to, koľko dostane hlavná hrdinka za jednu noc s prespaním. Našťastie, neskôr sa to premenovalo, rovnako, ako sa niekoľko krát prepísal aj samotný scenár.

Vedeli ste napríklad, že do konca natáčania vlastne režisér ani scenáristi nevedeli, aký bude finálny výsledok filmu? Pôvodne mal film skončiť úplne inak, nie ako ho poznáme dnes. Ako vyrozprával dej pôvodný scenárista, si môžete pozrieť v druhej epizóde druhej série.

Prezradíme však, že sa počítalo aj s tým, že by Viv a Kat, zomreli na predávkovanie.

Sám doma a nerealizovaný!

Vianočná kultovka, bez ktorej asi nezapneme televíziu počas sviatkov, bola dokonca zrušená! Ako vyrozprávali v druhej epizóde prvej série – štúdia Warner Bros zrušili natáčanie. Tiež ste prekvapení, že píšeme o Warner Bros, keď ide o snímku Twenty century Fox? A v tom je ten háčik…

Najmenší rozpočet a skutočné tornádo

Predstavte si dovolenku na Hawaii. Krásne, kľudné miesto, pláže, ľudia, čo vám donesú aj modré z neba. Pri nakrúcaní filmu s najnižším rozpočtom v histórii (asi len 4 milióny), sa však nedá hovoriť o ničom inom ako o zázraku, že vôbec vznikol.

Hneď pár chuťoviek: hlavní hrdinovia sa “nemuseli” pretože už spolu predtým točili a dosť to haprovalo… natáčanie sprevádzalo tornádo, ktoré sa prehnalo danou lokalitou… film produkovala “no name” filmová spoločnosť a išlo o jej prvý celovečerný film, pričom to bol jediný úspešný film, ktorý natočili.

Že neviete o akom filme je reč? Skúsime nápovedu. Celé natáčanie sa hovorilo len o filme Dancing, pretože ľudia mali pocit, že sa asi natáča pornofilm. Dokonca aj MPAA hodnotila danú snímku ako “R – rated”, čo znamená, že je len pre dospelých.

Ak ste tipovali film Dirty Dancing, tak ste sa trafili. Pikošiek je však oveľa oveľa viac.

Trailer k seriálu Filmy nášho detstva (The Movies that made us)

Zoznam epizód:

Séria 1

  • Hriešny tanec
  • Sám doma
  • Krotitelia duchov
  • Smrtonostná pasca

Séria 2

  • Návrat do budúcnosti
  • Pretty Woman
  • Jurský park
  • Forrest Gump

Poslal(a) ~

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search