Filmové návraty: Butterfly Effect

V tejto novej rubrike by som vám chcel priniesť zopár zaujímavých filmov, ktoré stojí za to, aby ste ich “oprášili” a znovu si ich pozreli.

Predstavte si, že ste malý chlapec, ktorý trpí výpadkami pamäte. Objavíte sa doma, držíte v ruke veľký kuchynský nôž ale nepamätáte si, ako ste sa k nemu dostali. Alebo si predstavte, že sa z ničoho nič ocitnete úplne vyzlečený pred cudzím mužom, vedľa vás stojí vyzlečené dievča a vy si nepamätáte, čo sa stalo.

S partiou nájdete v pivnici výbušninu, ktorú vložíte do poštovej schránky a zrazu máte ďalší výpadok pamäti. Žiadny z nich však nie je náhoda. Pýtate sa prečo? Pretože máte neskutočnú schopnosť, kedy prostredníctvom vlastného denníku a spomienok, dokážete cestovať v čase do konkrétnej situácie.

Z takýchto ciest do času následne vyskladáte celý príbeh, kedy pochopíte, prečo ten ktorý časový úsek neviete vysvetliť. Keďže sa snažíte niekoľko krát zachrániť všetkých na kom vám záleží, tak meníte celý tok času, čo sa podpisuje na vašej pamäti a mozgu.

Nakoniec chcete zachrániť tú, na ktorej vám záleží najviac. Tú, ktorú milujete. Takže váš posledný skok v čase môže byť vlastne záchranou pre všetkých, ale musíte priniesť obeť… Zvládli by ste to?

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search