Celeste & Tomeček: Vydarený spoločný projekt menom Shoes

Samuel Tomeček naspieval duet so Celeste Buckingham. Pozrite si ich nový videoklip!

Samuel Tomeček, známy aj z úspešnej relácie RTVS Milujem Slovensko, a Celeste Buckingham, niekoľkonásobná držiteľka cien za najlepšiu speváčku, včera na svojich sociálnych sieťach odpremiérovali ich spoločnú pesničku s názvom Shoes. K duetu zároveň zverejnili aj videoklip. Skladba Shoes sa objaví na Samuelovom albume, ktorý plánuje vydať budúci rok. Autorkou textu je speváčka Celeste Buckingham, ktorá sa spolu so Samuelom podieľala aj na tvorbe hudby.

Nečakaná spolupráca, zaujímavý výsledok!

Kombinácia, ktorú by mnohí nečakali. Samuel, ktorého fanúšikovia skôr poznajú ako popového speváka, a Celeste, ktorá sa vďaka svojej dokonalej angličtine dostala aj za hranice Slovenska. Čo ich spája? Priateľstvo a láska k hudbe. „Som veľmi rada, že sa nám so Samuelom podarilo zložiť a naspievať duet. Poznáme sa už dlhšie a potešilo ma, keď ma oslovil na spoluprácu,“ prezradila Celeste.

„Pri skladbe Shoes som vedel, že je to pesnička pre dvoch spevákov, a priznám sa, že Celeste bola moja absolútne prvá a jediná voľba. Obdivujem ju ako speváčku a zároveň sme si sadli aj ľudsky. Kamarátime sa aj v súkromí, takže k spolupráci prišlo prirodzene. Som veľmi rád, že sa to podarilo zrealizovať a že sme k pesničke natočili aj videoklip,“ dodal Samo Tomeček.

Celestin „duetový“ rok, Samuelov prvý ženský duet

Rok 2017 sa v prípade Celeste nesie v znamení duetov. Po úspešnej skladbe s Kalim a Petrom Panom „Alica z ríše divokých“ a titulnej skladbe k filmu Bajkeri s Adamom Mišíkom zo susedných Čiech „One Life“ prišiel na rad duet so slovenským spevákom Samuelom Tomečkom. „Tento rok mám takzvaný duetový a spolupráca so Samuelom je vhodným doplnením pestrosti mojich duetov. Každý z chlapcov, s ktorými som tento rok spolupracovala, je iný, z inej hudobnej sféry a o to viac ma to baví,“ vysvetlila Celeste. V Samuelovom prípade je to prvý duet so speváčkou. „Celeste mala podmienku, aby skladba bola v anglickom jazyku a aby to nebola balada. Taktiež sme sa dohodli, že ma bude v štúdiu koučovať v angličtine,“ prezradil Samuel a dodal: „Ja som rád, pretože sa mi páčia ženy, ktoré majú pevnú ruku. Dúfal som, že so mnou nebude mať veľa práce, a myslím, že nakoniec sme to obaja zvládli. Teším sa, že sme si pesničku napísali sami, pretože vyjadruje nás oboch – môj aj jej svet.“

Klip natočený v Banskej Štiavnici, v Jasnej a na Donovaloch

Spojenie dvoch hudobných svetov môžu fanúšikovia vidieť aj v samotnom videoklipe. Skladba „Shoes“ je v anglickom jazyku, videoklip sa nakrúcal na Slovensku.

„Klip sme natáčali so skvelým A-Teamom na čele s Michalom Nemtudom, s ktorým som spolupracoval po prvýkrát. Bolo to však pre mňa jedno z najpríjemnejších nakrúcaní, aké som kedy zažil,“ povedal Samuel a Celeste dodala: „Na základe predchádzajúcich skúseností som oslovila Michala s celým tímom, pretože sme nakrúcali dva a pol dňa a vedela som, že chceme mať nielen výborný výsledok, ale aj príjemné nakrúcanie.“ Videoklip speváci natáčali v Banskej Štiavnici, v Jasnej a na Donovaloch. „Ja osobne som si natáčanie veľmi užíval, na pľaci sa stretla super partia ľudí, ktorá sa prišla baviť a zároveň pracovať. Počasie sme mali výborné. Chcem sa, samozrejme, poďakovať celému tímu, ktorý tam bol, všetci boli profi,“ dodal na záver režisér Michal Nemtuda, ktorý pri natáčaní spolupracoval s Adrianom Kutným a Borisom Beharkom.

Fotky: Miňo Debnár

Poslal(a) ~

Ako 13-ročná pozerala správy v telke, a zrazu si uvedomila, že chce byť novinárkou. V tej chvíli Vesmír povedal: "As you wish, babe!" O sedem rokov neskôr sa rozhodla to MAKE HER DREAM COME TRUE - začala študovať žurnalistiku. Prišla práca bulvárnej redaktorky v denníku Plus Jeden deň, vďaka ktorej zažila na vlastnej koži "deň, kedy sa narodili noviny". Z bulváru ušla a už chcela byť len seriózna a poslušná :) Vybrala si moderovanie správ v Slovenskom rozhlase. Potom si pre zmenu nechávala platiť za to, že chodila do kina. Odvtedy miluje prácu filmovej recenzentky a odvtedy každý dobrý film ALWAYS MAKEs HER DAY. Neskôr sa rozhodla TO MAKE A DECISION - zanechať prácu novinárky a začať zastupovať umelcov - pomáhať im TO MAKE A START a TO MAKE A NOISE :) Popri tom píše pre MAKE. Aby novinárka v nej ostala živá. Aby si mohla prostredníctvom svojho vysnívaného písania TO MAKE HER DAY - every day...

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search