Bondovka už pozná titulnú pieseň

Adele dnes predstavila titulnú skladbu k novej bondovke Skyfall. Na webstránku adele.tv ju umiestnila skoro ráno, no samotná skladba už niekoľko hodín predtým kolovala internetom.

Adele so svojími oceneniami GrammySpeváčka je pod piesňou podpísaná ako spoluautorka, ďalším autorom je Paul Epworth, ktorý je známy ako producent a spoluautor jej veľkého hitu Rolling In The Deep. O aranžmány sa spolu s Epworthom postaral filmový skladateľ JAC Redford, ktorý má na konte prácu na snímkach Farba citov (2011), Železná lady (2011) či Wall-E (2008).

Singel dnes predstavili pri príležitosti 50. výročia svetovej premiéry historicky prvej bondovky Doktor No (1962).

“Najskôr som trochu váhala, či sa pustiť do titulnej piesne pre Skyfall. Pokiaľ ide o skladby k bondovkám, patria k tomu svetlá reflektorov a silný tlak,” uviedla speváčka. “No zamilovala som sa do scenára a Paul mal niekoľko skvelých nápadov a nakoniec som už do toho šla bez rozmýšľania. Bolo veľmi zábavné písať na objednávku, je to niečo, čo som nikdy nerobila a bolo to veľmi vzrušujúce. Keď sme nahrávali sláčiky, bol to jeden z momentov môjho života, na ktoré som najviac pyšná. Keď budem mať 60, budem si česať vlasy a hovoriť ľuďom, že som bola Bond girl, tým som si istá!” dodala Adele.

Poslal(a) ~

František Čaník sa narodil vo februári 1981 a od základnej školy sa rád venoval výpočtovej technike, čo mu zostalo až do dnešných dní. Spolu s informačnými technológiami sa však jeho kroky spojili aj s prácou pre internetové médiá, kedy stál pri zrode šoubizového portálu Šoubiznis.sk, odkiaľ čerpal inšpiráciu pri tvorbe nového lifestylového magazínu a časopisu MAKE. Ako sám rád hovorí, chce, aby na internete bol opäť poriadok a aby mali čitatelia opäť možnosť sami sa rozhodnúť, či budú veriť „kačiciam“, ktoré napísali bulvárne médiá, alebo si skôr zvolia verziu, ktorá nie je až tak pritiahnutá za vlasy a je konzultovaná priamo s aktérmi príbehu či článku ako takého.

Ako sa ti páčil tento článok?

E-mailová adresa nebude zverejnená!

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Start typing and press Enter to search