Connect with us

Lifestylový magazín MAKE.sk

Avengers: Nekonečná vojna – skutočne nekonečná!

Premiéra

Avengers: Nekonečná vojna – skutočne nekonečná!

O tom, že filmy z produkcie Marvelu, majú svoje dejové línie poprepletané, asi vieme všetci. To, že ak ste vynechali niektorý z filmov (napríklad Čierneho Panthera), môže znamenať únik z dejovej línie, zistíte už čoskoro.

Príbehová línia a jej prestávky

Pre mňa osobne je asi najťažšie si priznať, že vynechanie aj len jediného filmu, malo na mňa dopad v podobe otázok, čo sa to sakra deje, prečo Vision vyzerá ako vyzerá, má to súvis s Age of Ultron, alebo sa stalo ešte niečo niekde? A tak ďalej a tak ďalej. Ak teda – rovnako ako ja – ste vymeškali niektorú časť, neváhajte a čo najskôr ju „dobehnite“.

Prepojenia medzi jednotlivými filmami totiž dokážu riadne zamotať hlavu a aj keď vyslovene nepotrebujete v tomto momente vedieť, prečo sú veci ako sú, určite vám to pomôže aspoň v tom, aby ste si držali globálny prehľad o tom, kam dej smeruje, kto má navrch a kto ťahá za kratší koniec.

Thanos a jeho myšlienka

Aby sme však nekrivdili hlavnému „hrdinovi“, musíme si ozrejmiť aj fakt, že vo svojej podstate už od začiatku celej veci, má na tohto pánka „pech“ asi každý, kto sa vo filme ukáže. Či to je krásna „Mantis“, alebo ešte krajšie zelená „Gamora“… Všetci teda majú čo do činenia s jeho hlavnou ideou – urobiť svet krajším, prijateľnejším a hlavne – urobiť z celého vesmíru raj.

Útopia, že? Aj ja osobne si to myslím. Faktom však zostáva, že či sa na to chceme pozerať tak, alebo onak, na jednej strane mu aj tak všetci dáte vo finále za pravdu, že jeho cieľ je ušlachtilý, no jeho prevedenie je hodné režimu pána Adolfa H. Urobiť genocídu na každej jednej planéte vo vesmíre (a aj na tej vlastnej), je predsa len trošku pritiahnuté za „vlasy“.

Ak si vezmeme do úvahy ale samotnú myšlienku, s ktorou on sám bojuje od svojho detstva, uvedomíte si, že to jednoducho asi inak ani nejde a dobrovoľne sa nik neprihlási na to, aby zomrel, aby sa mali ostatní ľudia lepšie.

Strach aj pre „zeleného miláčika“

Páčilo sa vám, keď Hulk najskôr oplieskal Lokiho a následne si to obdobne vychutnal aj pri Thorovi? Krásne okamihy, že? O tom, že by sa niečo podobné stalo aj teraz, sa dá polemizovať, ale… Nebudem vás oberať o prekvapenia. Poviem len, že sa nájde aj niečo z čoho môže mať strach aj sám Hulk.

Samozrejme, Thanos je rovnako veľký, rovnako stavaný a tak podobne, ale predsa len, ani len Hulk nie je Boh, aby ho vedel nejako prekonať, či nebodaj ho dostať do úzkych. V kombinácii s kameňmi, ktoré zbiera Thanos je to potom úloha priam nesplniteľná.

Proti sebe či spolu?

Ak si dobre spomínate na dejovú líniu, spomeniete si isto na to, že Avengeri sa ako celok viacmenej rozpadli, keď spolu navzájom bojovali. Skupinka okolo kapitána Ameriku si užívala mier na Wadale a ostatok sa pasoval s bežnými odpadlíkmi, čo sa priživovali na „odpadkoch“ po invázii (Spiderman Homecoming). Nie je teda prekvapením, že proti kapitánovi a jeho partičke ide celé ministerstvo, ktoré by ich najradšej videlo tam, kde ich mali, odkiaľ ich ale kapitán dostal.

Kladivo vs. rukavica

Pamätáte si, ako často sa kloňovalo Thorovo kladivo a jeho sila? Odkiaľ bolo, kto ho vyrobil a prečo? Alebo aj to, ako v Rangarokovi otec povedal, že Thorova sila nie je v jeho kladive ale že on sám je tá sila? V tomto filme si budete musieť priznať, že autori sú fakt blázni. Thanosovi dali rukavicu, ktorú vyrobili rovnakí ľudia ako Thorovo kladivo. Niet teda divu, že aj sám Thor má potom trošku problémy prekonať silu Thanosa. Nanešťastie ale…

Nanešťastie ale začali práve premiéry a si môžete ísť pozrieť tento film do kina. To, čo sa stane v závere (nemyslím po titulkoch), vám v žilách zastaví krv – sľubujem!

Avengers: Nekonečná vojna – skutočne nekonečná!
9.0 Hodnotenie
0 Užívateľské (0 hlasov)
Pre
Otvorený koniec, ktorý vám fakt napovie, čo sa bude diať
Proti
Aj keď je už natočená druhá časť, budeme musieť čakať rok
Celkovo
Film krásne nadväzuje na dianie, kedy Tony Stark videl budúcnosť (počas prvého útoku na New York), preto mu Thanos nie je až tak neznámi. Veľmi vtipné sú aj postavy, ktoré vás prekvapia. Napríklad (spoiler alert) neskutočne bojazlivý Hulk.
Príbeh8.5
Postavy8
Hudba6
Efekty8.5
Dojem8.5
Váš názor Napíšte svoje hodnotenie
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Napíšte svoje hodnotenie

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
Advertisement
Komentáre

More in Premiéra

 • Premiéra

  Nevedomí – keď je lepšie nič nevedieť

  Planéta Zem ostala niekoľko desaťročí po invázii mimozemšťanmi opustená. Jack Harper je jedným z posledných ľudí,...

 • Premiéra

  Doba ľadová 4

  Zabudnite na všetko, čo vás naučili v škole. Všetko je inak. Za všetkým hľadajte túto malú...

 • Premiéra

  Spider-man chytil druhý dych

  Pamätáte si ešte na Spider-mana v podaní Tobeyho Maguirea? A verili by ste, že od jeho...

 • Premiéra

  Madagaskar 3 nesklamal, z 3D formátu však veľa nevyťažil

  Štvorica najvtipnejších zvieracích postavičiek strieborného plátna sa vrátila do kín po tretíkrát. Nesklamala očakávania, príjemne zabavila,...

 • Premiéra

  Neberte nám nášho Lea!

  Po dvoch dlhých rokoch očakávania ďalšieho hereckého koncertu Leonarda Di Capria sa fanúšikovia na Slovensku dočkali....

Populárne

Advertisement
Na vrch